Імплементація принципів академічної доброчесності в освітній та науковий процес є актуальним завданням Запорізького державного медико-фармацевтичного університету.
Завдання, які ставить перед собою бібліотека - інформування здобувачів освіти всіх рівнів, науковців, педагогічних працівників університету щодо складових академічної етики, прозорості та доброчесності; надання допомоги у набутті компетентностей з академічної доброчесності та навичок якісного академічного письма, а саме:
Бібліотека надає консультації щодо ефективного інформаційного пошуку і надійних джерел інформації, правил наукового цитування, використання міжнародних стилів бібліографічних посилань і перевірки наукових текстів на плагіат.
У 2016 році два наукових журнали Запорізького державного медичного університету «Запорожский медицинский журнал» і «Патологія» були включені найпрестижнішої наукометричної бази даних Web of Science (Emerging Sources Citation Index- ESCI). журнали з’явилися у бібліотеках провідних університетів світу, в тому числі і найпрестижніших – Єльського і Кембріджського.
Усвідомлюючи відповідальність перед світовою експертною спільнотою, журнали продовжили серйозну редакційну політику і підвищують вимоги до рівня статей, які затверджуються до публікації.
Належне цитування й оформлення посилань – одна з основних умов уникнення плагіату. Вимоги щодо академічної доброчесності передбачають належне оформлення коректних посилань на справжніх авторів використаних творів.
З 2019 року наукова бібліотека проводить перевірку фактичної достовірності та точності бібліографічних відомостей першоджерелам, правильності оформлення бібліографічних посилань на джерела інформації у списку літератури та references відповідно до національного стандарту ДСТУ 8302-2015 та міжнародного стилю APA 7th edition у наукових фахових періодичних виданнях ЗДМУ «Патологія» та «Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики».
На підтримку політики руху Відкритого доступу до результатів наукових досліджень, які проводяться в університеті, бібліотекою в травні 2014 року було започатковано створення інституційного репозитарію ЗДМУ – IRZSMU.
На сьогодні репозитарій ЗДМУ налічує понад 11500 електронних документів, доступних у відкритому доступі. Щоденно поповнюються його колекції: автореферати дисертацій та дисертації, наукові статті, матеріали конференцій та з’їздів, розділи монографій, навчальні матеріали кафедр університету та ін.