Google Scholar Citations
Google Академія – пошукова й некомерційна наукометрична система, що індексує наукові публікації та наводить дані про їх цитування. Google Академія використовує пошукову систему Google для пошуку наукової літератури (в тому числі рецензованої) по багатьом дисциплінам та джерелам: статтям, тезам, книгам, від академічних видавців, професійних товариств, онлайн-сховищ, університетів та інших веб-сайтів. Google Академія надає дослідникам інструмент Google Scholar Citations (Бібліографічні посилання служби Google Академія), який дозволяє авторам створювати свої профілі (без присвоєння ідентифікатора), відстежувати бібліографічні посилання на свої статті, переглядати, хто цитував публікації, досліджувати діаграми цитувань за роками та обраховуються декілька наукометричних показників.
Створення та налаштування вашого профілю
-
Створіть новий обліковий запис Google (https://accounts.google.com/signup?hl=uk) або увійдіть у створений раніше.
-
Після створення облікового запису Google слід натиснути на посилання «Мої цитати» (http://scholar.google.com.ua/citations) у верхній частині головної сторінки пошуку у Google Академія, де буде запропоновано системою три кроки реєстрації.
-
Крок 1. Зайдіть за посиланням на форму реєстрації. Слід вказати ім’я та прізвище так, як вони зустрічаються у публікаціях (наприклад: Vitaliy Syvolap / Віталій Сиволап) надати інформацію про приналежність до установи (Zaporizhzhia State Medical Univercity / Запорізький державний медичний університет), інтереси досліджень (до 5 ключових слів). Для покращення видимості профілю у Google Академії всю інформацію можна одночасно надавати різними мовами. У полі «Електронна адреса для підтвердження» слід вказати адресу електронної пошти в домені університету ЗДМФУ @zsmu.zp.ua (наприклад, library@zsmu.zp.ua) для відображення вашого профілю в результатах пошуку Google Академія.
-
Крок 2. На наступній сторінці ви побачите групи статей, написані авторами з іменами, схожими на ім’я автора профілю. Натисніть «Додати всі статті» поруч із кожною групою статей, яка є вашою, або «Переглянути всі статті», щоб додати конкретні статті з цієї групи. Якщо ви не бачите своїх статей у цих групах, натисніть «Шукати статті», щоб виконати звичайний пошук Google Академії, а потім додайте свої статті по одній. ПРИМІТКА. Щоб знайти всі ваші статті в Google Академії, можливо, вам доведеться шукати кілька варіантів свого імені, наприклад, VV Syvolap або ВВ Сиволап.
-
Крок 3. Коли ви закінчите додавати статті, вам буде запропоновано визначити, що робити в разі зміни даних в Google Академії. Ви можете включити автоматичне оновлення профілю або вибрати попередній перегляд внесених змін. У будь-якому випадку ви завжди зможете внести зміни вручну.
-
Після проходження процедури створення профілю рекомендується завантажити фотографію автора, натиснути на посилання для підтвердження в електронному листі, ще раз перевірити список статей і, коли все буде готово, зробити профіль загальнодоступним. Тепер ваш профіль з’явиться у результатах пошуку Google Академії за вашим ім'ям та буде виділятися підкресленням із гіперпосиланням на профіль під відповідними документами.
Google Scholar Citations автоматично розраховує три показники: h-index, i10-індекс та загальну кількість цитувань та укладає діаграму кількості цитувань документів автора за роками.
-
статистика цитування – кількість бібліографічних посилань на всі публікації (другий стовпчик - за останні 5 років).
-
h-індекс – найбільше значення h, при якому h публікацій мають принаймні h бібліографічних посилань (другий стовпчик - за останні 5 років) (індекс Гірша).
-
i10 індекс – кількість публікацій, які мають принаймні 10 бібліографічних посилань (другий стовпчик - за останні 5 років).
Визначення наукометричних показників дослідника за допомогою профілю Google Scholar Citations
-
Наявність профілю в Google Академії є однією із умов участі науковця у рейтинговому оцінюванні.
-
Скористайтеся пошуком профілю автора в Google Академії або увійдіть до свого власного облікового запису Google Scholar Citations.
-
Якщо статті не додалися автоматично додайте їх вручну.
-
Видалить статті, написані іншими авторами.
-
Об'єднайте дублюючі статті.
-
До індивідуального звіту подайте цифру, що означає суму всіх бібліографічних посилань на наукові праці за останні 5 років (другий стовпчик).