Scopus

ScopusSCOPUS – мультідисциплінарна бібліографічна та реферативна база рецензованої літератури: наукових журналів, книг, матеріалів конференцій, патентів. Scopus пропонує всебічний огляд дослідницьких результатів у сферах науки, технології, медицини, соціальних наук, мистецтва та гуманітарних наук. Пошукова система Scopus також пропонує інструменти та засоби контролю за ефективністю досліджень, які допомагають оцінювати авторів, напрямки досліджень та журнали. Розробляється і підтримується видавництвом «Elsevier». Вона є комерційною БД і повна її версія доступна тільки на умовах передплати через веб-інтерфейс.


Скористайтесь добіркою посилань на матеріали та ресурси, які допоможуть Вам у роботі з базою Scopus:

До уваги науковців!

Компанія Elsevier, одна з найбільших видавничих компаній світу, опублікувала список журналів, індексацію яких у Scopus було припинено (станом на лютий 2021 року). Переглянути список можна за посиланням:
Перелік журналів, індексацію яких у Scopus припинено (завантажити у форматі xls, оновлено - лютий 2021 р.)

У першому в цьому році списку виключено 18 журналів (серед виключених немає жодного українського журналу).

Причини виключення:
Do not meet Scopus criteria - не відповідають критеріям Scopus - (1 журнал)
Radar – перевірка за допомогою системи «Radar» - (3 журнали)
Publication concerns – занепокоєння щодо публікаційних моментів - (14 журналів)
Ethics concerns – етичні проблеми - (немає)

Якість контенту є першорядною для Scopus. До журналів, які проходять сувору процедуру оцінки та відбору до прийняття до Scopus, вони також повинні продемонструвати здатність підтримувати свій статус якості щороку. Щоб визначити якість журналу, Scopus проводить щорічну програму повторного оцінювання, яка визначає журнали, що не відповідають вимогам трьома способами. Порушення одного з них є суттєвою причиною для виключення журналу:

  1. "Six metrics and benchmarks" (шість показників та орієнтирів). Для ретельного розгляду журналу Scopus використовує 6 показників та орієнтирів, яким мають відповідати усі журнали, що індексуються у базі даних. Якщо видання не відповідає критеріям протягом 2-х років CSAB (Scopus Content Selection and Advisory Board – Консультативна рада з відбору контенту в Scopus). повторно оцінює журнал.
  2. "Radar" (система аналізу якості видання). Цей інструмент визначає журнали, що демонструють незвичну поведінку, таку як раптове та активне зростання випуску статей, незрозумілі та раптові зміни у географічній приналежності або високі показники самоцитування в журналі. Усі журнали, ідентифіковані інструментом "Радар", будуть переглянуті CSAB у рік ідентифікації.
  3. "Publication concerns" (занепокоєння щодо публікаційних моментів). Журнали, щодо яких користувачі, покупці або зацікавлені сторони проявляють хвилювання стосовно діяльності цих видань, додаються до повторної оцінки, якщо претензія визнана законною.

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@mphu.edu.ua

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМФУ.

Мапа сайту