«Над книжкою твоєї «Енеїди» нащадок схилить радісне чоло» (В. Сосюра)

«Над книжкою твоєї «Енеїди» нащадок схилить радісне чоло» (В. Сосюра)

Любов к Отчизні де героїть,
Там сила вража не устоїть,
Там грудь сильніша од гармат,
Там рицар — всякий парубійко,
Козак там чортові не брат

І. Котляревський

Цього року відзначається 225 років з часу видання «Енеїди» Івана Котляревського. Це визначний твір в українській літературі, який відіграє важливу культурну та історичну роль.

«Енеїда» Івана Котляревського – це один з найвідоміших українських епічних творів, який вперше було видано у 1798 році. Котляревський дотримав усіх правил жанру епосу, але додав власні елементи, які використав для створення гумористичного твору, де зображено життя козаків та українського народу.

«Енеїда» рясніє різноманітністю відтінків у стилістиці: тут і гумор, і сатира, і жартівливі анекдоти, які покликані підсилити ефект комічності.

Найбільш визначною рисою твору є його мова. Котляревський вперше використав живу розмовну мову – місцеві говірки, козацькі слова та вислови, що надають унікального колориту. «Енеїда» - це чудовий приклад поєднання глибокого розуму, яскравості образів та майстерного зображення звичаїв і традицій українського народу. Змініть часові декорації – і герої залишатимуться тими самими, адже люди – це завжди люди. Зі своєю жагою до пригод і свободи, нестримними почуттями, коханням, звитягою, заздрістю, гнівом…

Кожен, читаючи будь-який твір, сприйматиме написане автором по-своєму. Але поновити знайомство з «Енеїдою» Котляревського ніколи не пізно. Читайте, слухайте чи передивляйтеся, бо це точно того варто!

 

27.03.2023

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМФУ.

Мапа сайту