«Бузкові дівчата»

«Бузкові дівчата»

Насолоджуйтеся подорожжю. Якщо вам поталанить,

то ви дізнаєтеся про те, про що навіть не здогадувалися.

Марта Холл Келлі

Дуже символічно, що саме на початку травня з’явилася новинка у фонді художньої літератури нашої бібліотеки. Про Другу світову війну написано багато творів, але, попри пройдені десятиліття, автори дивують унікальними історіями, взятими з життя. Правда, яка стоїть за цією книгою, робить її страшнішою, за будь-яку вигадку.

Дозвольте познайомити вас Мартою Холл Келлі (https://marthahallkelly.com/) – авторкою роману «Бузкові дівчата», який став бестселером New York Times, виданий накладом понад двох мільйонів примірників та опублікований у 50 країнах світу.

«Бузкові дівчата» - твір, заснований на реальних подіях, які відбувалися у концентраційному таборі Равенсбрюк, де 72 польських жінки були ув'язнені та піддавалися експериментам.

Перед вами історія про трьох жінок: одна - лікарка в концентраційному таборі, друга - ув'язнена, яку використовували в експериментах, а третя - представниця вищого світу з Нью-Йорка, яка працює над збором грошей для тих, хто в Європі постраждав від війни.

Три жінки, три долі, три правди, одна істина… Не чекайте на легке читання, але не дозволяйте цьому відштовхнути вас від знайомства з героями цієї книги. Це історія про боротьбу, про непереможну духовну витривалість, мужність, про випробування, які посилає війна, про біль втрати. Але не дивлячись на страшні події героїні починають життя спочатку, бо "бузок найрясніше квітне саме після суворої зими".

 

 

Келлі Марта Холл Бузкові дівчата. – Київ: Нора-Друк, 2021. – 544 с.

Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а невдовзі у 1940 році окуповує Францію.

Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору. У напруженій атмосфері один хибний крок може мати згубні наслідки.

Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми.

Життя цих трьох жінок неймовірним чином перетинається. Їхні історії розгортаються на різних континентах: від Нью-Йорка до Парижа, Німеччини та Польщі. Кароліна і Кася прагнуть відновити справедливість для тих, кого історія забула.

 

 

9.05.2023

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМФУ.

Мапа сайту