Навчаємося, надихаємося, святкуємо!

Навчаємося, надихаємося, святкуємо!

Натхнення й наснаги всім для творення української вишиваної краси

Л. Бебешко

Шановні користувачі бібліотеки, з нагоди святкування Дня вишиванки пропонуємо ознайомитися з невеличким оглядом книжок з нашого фонду, присвячених вишивці, її орнаментам та композиції. Авторка Лілія Бебешко (https://lidiyabebeshko.wordpress.com/) - відома майстриня, яка присвятила своє життя дослідженню традиційної вишивки Східного Поділля. Вона є активним членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України (НСМНМУ) і вже багато років займається ручним шиттям, мереживоплетінням та лялькарством. Досвідчена майстриня ділиться своїм досвідом і навичками у своїх книгах.

Видання про вишивку - це не просто збірки описів орнаментів та технік вишивки. Вони - ніби енциклопедії народознавства, які відображають дух і традиції нашого народу. Тут зібрано не лише описи різноманітних композицій, а й їхній символізм та призначення, а також історії, пов'язані з вишивкою в різних регіонах України.

Перегортаючи сторінки, ви зможете дізнатися більше про традиції, вірування та релігію нашого народу, які відображаються в орнаментах та зображеннях на вишиванках. Також подаються детальні схеми вишивки для дітей, дорослих, жінок та чоловіків, щоб кожен міг обрати для себе щось особливе.

При цьому, важливо не лише знати техніку вишивки, а й відчути енергію свого рідного краю, обрати орнамент, який пов'язаний із місцем народження та звичаями пращурів. Це допоможе вам не лише створити прекрасну вишиванку, а й відчути себе частинкою культури та історії. Тож нехай ці книги стануть для вас джерелом натхнення та допоможуть знайти свій власний стиль у вишивці.

Бебешко Л. Українські вишиванки: орнаменти, композиції. – Харків : КСД, 2022. –128 с.

Українська вишивка - це незабутня складова нашої національної культури, що зберігає в собі багатовікову історію та традиції наших предків. Вишивка вважається справжнім культурним кодом, що передає не лише естетичну красу, а й глибокий зміст і символіку. Вона допомагає нам зберегти нашу ідентичність та національну гордість, а вишиванка стала візитівкою українців у всьому світі.

У запропонованому виданні представлені чудові схеми моделей жіночих і чоловічих вишиванок. Тут ви знайдете поліські, бойківські, галицькі, буковинські, закарпатські, слобожанські, полтавські, подільські орнаменти, які вразять вас своєю гармонією та красою.

Схеми, що представлені в цій книзі, розроблені автором за кращими взірцями з музейних і приватних колекцій. Ви зможете знайти все необхідне для того, щоб створити та вишити красиву вишиванку для дорослих і малих, завдяки детальним схемам узорів для різних деталей сорочок, вказівок щодо обрання різноманітних поверхневих швів тощо.

Отже, якщо ви шукаєте незабутню подорож у світ української вишивки та майстерності, ця книжка точно для вас!

Бебешко Л. Вишивальні традиції України: біла та писана сорочки. – Харків : КСД, 2022. – 160 с.

Це видання пропонує вам поринути у дивовижний світ української вишивки, де кожна сорочка — це мистецтво, створене з найбільшою увагою до деталей. Відкрийте для себе найкращі зразки орнаментів вишивки з різних регіонів України, таких як «відкрите віконце», «зоряний хрест», «кривулька», «хвилька», косі хрести, водяний ключ, «колодки», «баранячі роги», зіркові «квіти» і «дволисники», «ріжкаті трикутнички, та вишивайте їх відповідно до ваших вподобань та навичок.

У книзі надано перелік унікальних типів крою, композицій, орнаментів та мотивів вишивки білих сорочок та чорних писаних вишиванок. Кожна з 25 моделей сорочок з білою вишивкою та 20 видів чорних писаних вишиванок містить детальну схему вишивки, яка супроводжується переліком використаних швів. Це робить видання корисним і для початківців, і для досвідчених майстринь.

Насолоджуватися красою української вишивки та створювати власні шедеври, які стануть чудовим доповненням до вашого гардеробу або прикрасою вашого дому. Збережіть вічну красу народної культури та вишивайте з любов'ю!

 

19.05.2023

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМФУ.

Мапа сайту