Знання - сила майбутнього

Знання - сила майбутнього

8 вересня відзначається Міжнародний день грамотності, ідея якого з’явилася під час проведення Всесвітньої конференції міністрів освіти в Тегерані (Іран) у 1965 р. Наступного року ЮНЕСКО оголосили 8 вересня Міжнародним днем грамотності, основною метою якого було «…нагадати міжнародній спільноті про важливість грамотності для окремих людей, спільнот та товариств, а також про необхідність активізації зусиль щодо підвищення грамотності суспільства» (https://nationaltoday.com/international-literacy-day/). З 1967 р. щорічно проводяться різноманітні заходи, які наголошують на важливості грамотності в питаннях забезпечення гідності та прав людини, а також просуванні програми грамотності для розвитку освіченого та сталого суспільства.

Попри неухильний прогрес, досягнутий у всьому світі, проблеми з грамотністю зберігаються: принаймні 763 мільйони молодих людей та дорослих не мають базових навичок грамотності (дані станом на 2020 р.). Нещодавня криза COVID-19, зміна клімату та конфлікти, посилюють ці проблеми.

Глобальний контекст, що швидко змінюється, набув нового значення в останні роки, перешкоджаючи прогресу в галузі грамотності та збільшуючи нерівність між регіонами світу, країнами та населенням. У країнах з низьким та середнім рівнем доходу частка 10-річних дітей, які не можуть прочитати та зрозуміти простий текст, збільшилася з 57% у 2019 році до близько 70% у 2022.

Девізом цьогорічного Міжнародного дня грамотності визначено: «Заохочення грамотності у перехідному світі: створення основи для сталого та мирного суспільства». Це має надати можливість об'єднати зусилля для прискорення прогресу в досягненні Цілей сталого розвитку у галузі освіти та навчання протягом усього життя, а також задуматися про роль грамотності у побудові більш інклюзивних, мирних, справедливих та стійких суспільств (https://www.unesco.org/en/days/literacy).

У сучасному світі грамотність стає все більш важливою. Розвиток технологій, зміна соціальних реалій та глобалізація вимагають від нас постійного вдосконалення й адаптації. Грамотність допомагає не тільки розуміти світ навколо нас, але і бути активним громадянином, впливати на прийняття важливих рішень та сприяти позитивним змінам у суспільстві.

Як можна відсвяткувати Міжнародний день грамотності?

1. Даруйте книги

Знайдіть місцеву бібліотеку або громадський центр, який приймає книги в дар і подаруйте кілька своїх книг.

2. Відвідайте книгарню

Вирушайте до своєї улюбленої книгарні та придбайте нові книги, які вас зацікавлять. Ви підтримаєте місцевий бізнес, а також сприятимете поширенню грамотності.

3. Почніть вивчати нову мову

Вивчення мови – чудовий спосіб покращити навички грамотності. Знайдіть ресурси в Інтернеті або пройдіть мовний курс (https://www.holidaycalendar.io/holiday/international-literacy-day).

 

8.09.2023

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМФУ.

Мапа сайту