Нове надходження до наукового фонду бібліотеки

Нове надходження до наукового фонду бібліотеки

Фонд бібліотеки ЗДМФУ поповнився монографією «Лабораторний моніторинг і нутритивно-метаболічна підтримка процесу підготовки спортсменів», яка є результатом кропіткої праці потужного колективу авторів, серед яких є Бєленічев Ігор Федорович – професор, доктор біологічних наук, завідувач кафедри фармакології та медичної рецептури з курсом нормальної фізіології ЗДМФУ.

Монографію присвячено питанням стимуляції фізичної та психічної працездатності в динаміці процесу підготовки спортсменів з урахуванням принципів і методологій клінічної медицини на основі обʼєктивних даних лабораторного контролю. Наведено інформацію стосовно інформативності найбільш популярних тестів, використовуваних для оцінювання впливу фізичних навантажень на показники гомеостазу організму спортсменів. Проаналізовано фактори, що впливають на якість лабораторної діагностики та вміст / активність окремих показників периферичної крові спортсменів.

Значну частину монографії присвячено опису та систематизації даних щодо обґрунтованого використання широкої палітри спеціальних харчових добавок з урахуванням Положень Консенсусу МОК щодо застосування спортсменами сучасних нутритивно-метаболічних засобів і незаборонених фармакологічних засобів.

Фармакологія спорту та нутриціологія спорту – дуже молоді науки, які мають великі перспективи та значний обсяг напрацювань, одержаних за допомогою найсучасніших методів медичної та біологічної галузей знань. Монографія є першим такого роду синтетичним виданням у Європі, і автори сподіваються, що вона буде з цікавістю сприйнята читачами.

Книга може бути корисною представникам медико-біологічного блоку, зайнятих здійсненням контролю процесу підготовки спортсменів та підвищенням його ефективності, науковим співробітникам у цій сфері, а також студентам, магістрам і аспірантам фахових кафедр спортивних закладів вищої освіти та кафедр спортивної медицини, фізичної терапії й ерготерапії медичних університетів.

 

Колектив і читачі бібліотеки щиро вдячні професору Ігорю Федоровичу Бєленічеву за подарований авторський примірник монографії.

Лабораторний моніторинг і нутритивно-метаболічна підтримка процесу підготовки спортсменів / Л. М. Гуніна, Ю. О. Атаман, І. Ф. Бєленічев, В. Л. Войтенко, О. В. Носач. – Суми : Сумський державний університет, 2023. – 549 с.

 

10.11.2023

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМФУ.

Мапа сайту