Рукописна майстерність

Рукописна майстерність

Почерк — це справжня форма мистецтва та один із небагатьох способів унікального самовираження. Є щось поетичне в тому, щоб взяти в руки ручку чи олівець і відчути, як вони торкаються паперу, а думки течуть крізь пальці, перетворюючись на слова…

 

Національний день почерку, що святкується 23 січня, започатковано у 1977 році, коли Асоціація виробників письмових інструментів вперше вирішила просувати свою галузь. Початкова ідея була орієнтована на популяризацію використання ручок, олівців та інших засобів для письма, однак з часом, цей день став актом шанування писемного слова, яке зникає на тлі стрімкого розвитку технологій.

Ми часто схильні ігнорувати те, що робимо щодня. Але наш почерк може багато розповісти про нашу особистість. Графологія - аналіз почерку – може багато розповісти про людину завдяки петелькам, які ми використовуємо для написання певних літер, або тому, як ми розставляємо крапки над «і». Кожна найдрібніша деталь, яку ми використовуємо або нехтуємо при написанні, є ключем до розгадки особистості.

Пропонуємо ознайомитися з кількома особливостями почерку, які можуть вас охарактеризувати:

  1. Люди з дрібним почерком концентровані та цілеспрямовані, вони здатні швидше виконувати завдання та проявляти високий рівень уваги. Крупніший почерк говорить про ширший погляд на життя та креативність мислення.
  2. Сильний тиск при написанні вказує на емоційність та виразність почуттів, тоді як легкий тиск свідчить про раціональний підхід та здатність утримуватися від проявлення емоцій.
  3. Грайливість та творчий нахил виявляється у тих, хто використовує кружечка замість крапок на «і». Тим часом проста крапка свідчить про бажання порядку та організованість.
  4. Нахил почерку: ліворуч - інтровертність та відданість власній справі, праворуч - креативність та відкритість новим ідеям. Прямий почерк вказує на логічне мислення та емоційний інтелект.
  5. Широкі інтервали словами між свідчать про бажання свободи і що скупченість вас дратує, тоді як вузькі - про насолоду від близькості та відчуття спільноти (https://tribune.com.pk/story/1818175/6-ways-handwriting-describes-personality).

Хоча в сучасному цифровому світі ми схильні записувати все на електронні пристрої, дослідження показують, що запис від руки має переваги, які відсутні при наборі на клавіатурі. Написання тексту від руки може сприяти концентрації уваги, зменшенню стресу та покращенню пам’яті. Не кажучи вже про те, що рукописна нотатка чи лист має більшу вагу, ніж надрукована чи надіслана електронною поштою кореспонденція.

 

23.01.2024

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМФУ.

Мапа сайту