Мистецтво, що лікує

Мистецтво, що лікує

до Всесвітнього дня мистецтва

Мистецтво — це сила, що зцілює душу та вивільнює уяву

 

 

Щорічно 15 квітня – у день народження Леонардо да Вінчі – відзначається Всесвітній день мистецтва – організований Міжнародною асоціацією мистецтв спільно з ЮНЕСКО. Його історія розпочинається у 2012 році з ідеї гідного визнання ролі та впливу мистецтва на наші життя й об’єднання людей через творчість. Тема 2024 року – «Сад самовираження: розвиток спільноти через мистецтво». Тож пропонуємо вам знайти час для дослідження власної творчої сторони. Для цього можуть стати в нагоді методи арт-терапії, засновані на ідеї про те, що творчий вираз може сприяти зціленню й емоційній стійкості.

Згідно з дослідженнями, створення чи оцінка мистецтва використовується, щоб допомогти людям досліджувати емоції, розвивати самосвідомість, справлятися зі стресом, підвищувати самооцінку та працювати над соціальними навичками (https://www.verywellmind.com/what-is-art-therapy-2795755)

Для більш детального ознайомлення з цією темою, звертаємо вашу увагу на книгу:

Василевська О. І. Арт-терапія : навч. посібник. Суми : Вид-во СумДПУ ім. А.С. Макаренка, 2020. 131 с.

У навчальному посібнику розкриваються питання теорії та практики арт-терапії, дається комплексне уявлення про арт-терапію як прогресивний метод в роботі   практичного психолога.

Навчальний посібник розрахований на студентів психологічних спеціальностей   різних форм навчання, практичних психологів, викладачів вищих навчальних закладів та всіх, хто цікавиться проблемами у галузі психології.

 

 

 

Також маємо для вас ще кілька пропозицій як відсвяткувати Всесвітній день мистецтва:

1. Виділіть час, щоб відвідати місцевий художній музей, де ви обов’язково знайдете те, що вам сподобається чи відгукнеться.

2. Створіть власний витвір мистецтва. Візьміть папір, олівці чи фарби та, незалежно від того, чи ви є професійним художником або просто любителем, створіть щось.

3. Поділіться своїм улюбленим витвором мистецтва у соціальних мережах – це чудовий спосіб висловити своє захоплення авторам (https://www.holidaycalendar.io/holiday/world-art-day).

 

15.04.2024

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 204

Адміністрація наукової бібліотеки - (061) 233-60-08

Відділ обслуговування користувачів - (061) 233-01-75

Всі підрозділи наукової бібліотеки

Відправити E-mail, library@zsmu.zp.ua

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт наукової бібліотеки ЗДМФУ.

Мапа сайту